Velká zakázka pro skupinu NORMA Group od německé automobilky

Maintal, Německo, 2. říjen, 2015 – Skupina NORMA Group, světová špička v oblasti konstrukce spojovacích technologií, získala velkou zakázku od německé automobilky. Od roku 2017 bude skupina NORMA Group každoročně vyrábět pro evropský trh až 28 miliónů kusů spojovacích výrobků, které budou do roku 2027 použity v několika miliónech vozidel po celém světě. Předmětem smlouvy jsou rychlospojky NORMAQUICK PS3 a hadicové a trubkové spojky NORMAPLAST SV o jmenovitém průměru 6 až 32 mm, které se používají v chladicích systémech vozidel.

„Těším se, že s naším zákazníkem budeme spolupracovat na takto rozsáhlém globálním projektu, říká Werner Deggim, CEO společnosti NORMA Group. „Snažíme se ale zároveň dbát na životní prostředí. Konec konců, naše odlehčené výrobky pomáhají snižovat emise díky redukci celkové hmotnosti vozidel, která jde ruku v ruce se spotřebou paliva.“

Rychlospojky NORMAQUICK PS3 z recyklovaných materiálů slouží k propojování topného a chladicího potrubí a přeplňovacích systémů. Kompaktní konstrukce umožňuje použití i ve stísněných podmínkách, přičemž montáž je velmi rychlá. Inmplementovaný montážní přípravek umožňuje montáž a demontáž rychlospojek PS3 bez použití nářadí. Montáž lze provést i během plně automatického procesu. O správnou těsnost se stará integrované těsnění.

Hadicové a trubkové spojky NORMAPLAST SV slouží k propojení například trubek PA6 s PA12. Jsou vyrobeny z černého polyamidu 6 nebo polyamidu 12 s 30 procenty skleněných vláken. Můžeme je dodat i spolu s těsnicími kroužky.

09_NORMAQUICK-PS3-Connector

Rychlospojka PS3 pro chladící systémy ve vozidlech.