Nová rychlospojka NORMAQUICK SSL společnosti NORMA Group obsahuje druhou úroveň zabezpečení a snižuje nároky na montáž

Maintal, Německo, 15. září 2015 – Skupina NORMA Group, světová špička v oblasti konstrukce spojovacích technologií, vyvinula novou plastovou rychlospojku určenou k použití v palivových systémech a systémech na bázi močoviny v osobních, užitkových a zemědělských vozidlech. Rychlospojka NORMAQUICK SSL disponuje druhou západkou, který umožňuje snadnou a rychlou montáž bez použití speciálních nástrojů.

Zakomponování druhého Sekundární západky do rychlospojky NORMAQUICK SSL je odpovědí na rostoucí poptávku po rychlé montáži ze strany zákazníků. Sekundární západka umožňuje obsluze rychlé rozpojení. Werner Deggim, CEO skupiny NORMA Group: „Naše inovativní řešení splňují požadavky našich zákazníků na zlepšení montážních postupů a větší spolehlivost výrobků. Nová rychlospojka se tak stává dalším přírůstkem do našeho portfolia, kterým se snažíme uspokojovat potřeby našich zákazníků.“

Rychlospojky společnosti NORMA Group jsou charakteristické svým prvotním „zacvaknutím“ při správné montáži. Sekundární západku nelze přesunout do uzavřené polohy, dokud nedojde k řádné montáži na příslušné opačné zakončení. Druhý jazýček rychlospojky NORMAQUICK SSL zajišťuje další stupeň zabezpečení. Obsluha musí během montáže stisknout jazýček znovu, aby se ozvalo „zacvaknutí“, které udává správnost spoje. Je-li nutné rychlospojku NORMAQUICK SSL demontovat kvůli údržbě či servisu, má to obsluha snadné. Stačí stisknout jazýček ze stejné strany jako ten první.

Rychlospojku NORMAQUICK SSL lze použít na plastová a kovová zakončení vyhovující požadavkům specifikace SAE J2044. Je vyrobena z recyklovatelných materiálů, takže vykazuje velmi nízké hodnoty prostupu. Rychlospojka NORMAQUICK SSL se standardně dodává v 0° a 90° provedení; speciální provedení jsou k dispozici na vyžádání. Spojka se vyrábí v michiganském závodě St. Clair.

 

NORMA_Group-NORMAQUICK-SSL-01                                              NORMA_Group-NORMAQUICK-SSL-02

Rychlospojka NORMAQUICK SSL                                                Rychlospojka NORMAQUICK SSL
disponuje Sekundární západkou                                                se používá u palivových systemu
pro rychlou montaż.                                                                      a systémů na bázi močoviny